Cursul de schimb

Leu (RON)


31 ian.20231 feb.20232 feb.20233 feb.20236 feb.2023
Dolarul australianAUD3,17953,19453,17803,16603,1404
Leva bulgăreascăBGN2,51662,51292,50652,50562,5072
Dolarul canadianCAD3,37813,39133,35773,35803,3896
Francul elveţianCHF4,89984,92644,90264,90764,9186
Coroana cehăCZK0,20660,20670,20610,20620,2057
Coroana danezăDKK0,66170,66070,65900,65820,6587
Lira egipteanăEGP0,15040,14940,14720,14800,1503
EuroEUR4,92214,91484,90244,90054,9036
Lira sterlinăGBP5,60285,56385,49665,49455,4789
100 Forinţi maghiariHUF1,26391,26041,26411,27121,2569
100 Yeni japoneziJPY3,48683,47593,46183,48883,4457
Leul moldovenescMDL0,24080,24170,23890,23620,2392
Coroana norvegianăNOK0,45120,45370,44760,44730,4429
Zlotul polonezPLN1,04511,04391,04181,04501,0385
Rubla ruseascăRUB0,06440,06440,06370,06370,0645
Coroana suedezăSEK0,43450,43320,43160,43280,4296
Lira turceascăTRY0,24170,24000,23720,23840,2420
Dolarul americanUSD4,54664,51524,46324,48234,5570
Randul sud-african ZAR0,26010,26020,26120,26130,2586
Realul brazilianBRL0,88860,88990,88290,88740,8844
Renminbi-ul chinezescCNY0,67280,66990,66350,66500,6716
Rupia indianăINR0,05550,05510,05430,05470,0551
100 Woni sud-coreeniKRW0,36730,36730,36470,36420,3620
Peso-ul mexicanMXN0,24160,24010,24100,24000,2388
Dolarul neo-zeelandezNZD2,91832,90902,90502,90372,8685
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04180,04180,0418
Hryvna ucraineanăUAH0,12310,12220,12080,12140,1234
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,23781,22931,21511,22041,2407
Bahtul thailandez THB0,13750,13730,13590,13590,1352
Gramul de aurXAU278,5779279,6982280,1298275,3749274,4439
DSTXDR6,13016,10156,05246,06806,1124
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile