Cursul de schimb

Leu (RON)


19 feb.202420 feb.202421 feb.202422 feb.202423 feb.2024
Dolarul australianAUD3,01963,02143,02093,01853,0160
Leva bulgăreascăBGN2,54492,54472,54412,54462,5439
Dolarul canadianCAD3,42663,41683,40663,40693,4081
Francul elveţianCHF5,24455,22895,23315,22435,2177
Coroana cehăCZK0,19560,19540,19600,19660,1960
Coroana danezăDKK0,66770,66760,66750,66770,6675
Lira egipteanăEGP0,14950,14890,14910,14840,1488
EuroEUR4,97734,97714,97594,97694,9753
Lira sterlinăGBP5,82695,80865,81435,81215,8238
100 Forinţi maghiariHUF1,27921,27991,28271,28591,2807
100 Yeni japoneziJPY3,07973,06803,07073,05303,0499
Leul moldovenescMDL0,25840,25830,25750,25730,2557
Coroana norvegianăNOK0,43950,44010,43890,43910,4359
Zlotul polonezPLN1,14991,15051,15291,15351,1492
Rubla ruseascăRUB0,04990,04980,04970,04920,0483
Coroana suedezăSEK0,44270,44360,44380,44540,4451
Lira turceascăTRY0,14950,14920,14890,14730,1481
Dolarul americanUSD4,61894,60694,60734,58434,5970
Randul sud-african ZAR0,24320,24250,24400,24200,2384
Realul brazilianBRL0,93010,92940,93500,92830,9260
Renminbi-ul chinezescCNY0,64170,64030,64080,63750,6386
Rupia indianăINR0,05560,05550,05550,05530,0554
100 Woni sud-coreeniKRW0,34590,34530,34520,34590,3451
Peso-ul mexicanMXN0,27080,27070,27010,26920,2688
Dolarul neo-zeelandezNZD2,83602,84182,85072,84682,8441
Dinarul sârbescRSD0,04250,04250,04250,04250,0425
Hryvna ucraineanăUAH0,12060,11970,11920,11920,1200
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,25751,25431,25441,24811,2516
Bahtul thailandez THB0,12830,12790,12860,12800,1274
Gramul de aurXAU299,7327300,1903300,5443299,1390298,9173
DSTXDR6,12176,11026,11136,09216,1006
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile