Cursul de schimb

Leu (RON)


30 mar.202031 mar.20201 apr.20202 apr.20203 apr.2020
Dolarul australianAUD2,68262,69732,67762,69462,6811
Leva bulgăreascăBGN2,46942,46722,46682,46902,4689
Dolarul canadianCAD3,09503,09013,09763,12853,1524
Francul elveţianCHF4,56564,56074,56464,56824,5775
Coroana cehăCZK0,17720,17660,17640,17590,1753
Coroana danezăDKK0,64680,64610,64620,64680,6464
Lira egipteanăEGP0,27660,27930,28020,28040,2836
EuroEUR4,82974,82544,82464,82884,8286
Lira sterlinăGBP5,40965,42305,45495,49665,4858
100 Forinţi maghiariHUF1,35031,34621,32061,34381,3246
100 Yeni japoneziJPY4,04874,05534,10054,11594,1201
Leul moldovenescMDL0,24260,23990,24170,24060,2400
Coroana norvegianăNOK0,41120,41910,42420,42750,4296
Zlotul polonezPLN1,06501,06141,05491,05531,0542
Rubla ruseascăRUB0,05490,05620,05590,05640,0582
Coroana suedezăSEK0,43700,43580,44070,44160,4404
Lira turceascăTRY0,66980,66920,66320,66230,6661
Dolarul americanUSD4,36374,39834,41334,41634,4674
Randul sud-african ZAR0,24460,24580,24500,24150,2385
Realul brazilianBRL0,85550,84680,84780,84120,8499
Renminbi-ul chinezescCNY0,61530,61970,62180,62210,6294
Rupia indianăINR0,05780,05830,05860,05780,0587
100 Woni sud-coreeniKRW0,35610,35930,35850,35940,3617
Peso-ul mexicanMXN0,18440,18380,18340,18300,1813
Dolarul neo-zeelandezNZD2,62332,62272,60582,63242,6168
Dinarul sârbescRSD0,04110,04110,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,15540,15890,15920,16050,1632
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,18801,19751,20151,20231,2162
Kuna croatăHRK0,63380,63350,63240,63280,6329
Bahtul thailandez THB0,13360,13410,13390,13380,1354
Gramul de aurXAU227,5171227,3269226,3166225,8515231,4961
DSTXDR5,98246,00736,02596,03516,0717
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile