Cursul de schimb

Leu (RON)


22 sep.202123 sep.202124 sep.202127 sep.202128 sep.2021
Dolarul australianAUD3,05703,07323,06513,07203,0744
Leva bulgăreascăBGN2,53062,53042,53042,53032,5299
Dolarul canadianCAD3,29713,33103,32463,34343,3509
Francul elveţianCHF4,57384,56404,57004,56054,5670
Coroana cehăCZK0,19480,19530,19490,19470,1938
Coroana danezăDKK0,66560,66550,66550,66550,6654
Lira egipteanăEGP0,26850,26870,26860,26860,2698
EuroEUR4,94954,94904,94914,94884,9481
Lira sterlinăGBP5,75095,77045,78035,79385,7829
100 Forinţi maghiariHUF1,39461,39381,38871,38391,3773
100 Yeni japoneziJPY3,85253,83913,81963,81233,8068
Leul moldovenescMDL0,23860,23830,23860,23830,2388
Coroana norvegianăNOK0,48710,49070,49120,49310,4906
Zlotul polonezPLN1,06891,07561,07421,07711,0717
Rubla ruseascăRUB0,05790,05810,05780,05830,0583
Coroana suedezăSEK0,48640,48860,48860,48700,4853
Lira turceascăTRY0,48730,48820,47770,47860,4776
Dolarul americanUSD4,21884,22184,21674,22974,2382
Randul sud-african ZAR0,28570,28880,28240,28130,2808
Realul brazilianBRL0,80040,79820,79500,79230,7860
Renminbi-ul chinezescCNY0,65240,65410,65240,65450,6562
Rupia indianăINR0,05710,05730,05720,05730,0572
100 Woni sud-coreeniKRW0,35650,36030,35830,35840,3574
Peso-ul mexicanMXN0,21020,21090,20930,21050,2097
Dolarul neo-zeelandezNZD2,96232,97642,96882,96352,9500
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15840,15890,15830,15870,1594
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14851,14941,14801,15151,1538
Kuna croatăHRK0,66040,66040,66020,65960,6593
Bahtul thailandez THB0,12620,12710,12630,12620,1256
Gramul de aurXAU240,9126240,3568237,8628237,8539236,8761
DSTXDR5,98805,99145,98525,99526,0000
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile