Cursul de schimb

Leu (RON)


19 mai.202020 mai.202021 mai.202022 mai.202025 mai.2020
Dolarul australianAUD2,89122,90352,89762,89892,9040
Leva bulgăreascăBGN2,47442,47572,47592,47582,4745
Dolarul canadianCAD3,17353,17913,17243,16863,1766
Francul elveţianCHF4,55084,57384,56994,56924,5685
Coroana cehăCZK0,17590,17640,17800,17740,1775
Coroana danezăDKK0,64920,64940,64940,64930,6490
Lira egipteanăEGP0,27920,27970,27850,28010,2800
EuroEUR4,83954,84214,84254,84224,8396
Lira sterlinăGBP5,41215,42055,40045,41125,4098
100 Forinţi maghiariHUF1,37831,38251,38831,38561,3804
100 Yeni japoneziJPY4,10864,10754,09794,13374,1220
Leul moldovenescMDL0,25140,24790,24910,24830,2509
Coroana norvegianăNOK0,44220,44280,44370,44150,4433
Zlotul polonezPLN1,06251,06441,06821,07141,0730
Rubla ruseascăRUB0,06110,06150,06230,06190,0621
Coroana suedezăSEK0,45740,45820,45920,45890,4588
Lira turceascăTRY0,65190,65250,64880,65270,6519
Dolarul americanUSD4,41924,42184,41634,44244,4406
Randul sud-african ZAR0,24240,24450,24580,24970,2522
Realul brazilianBRL0,77260,76820,77570,79990,8024
Renminbi-ul chinezescCNY0,62170,62240,62190,62250,6222
Rupia indianăINR0,05840,05840,05850,05850,0585
100 Woni sud-coreeniKRW0,36060,35980,35910,35800,3576
Peso-ul mexicanMXN0,18790,18870,19030,19260,1953
Dolarul neo-zeelandezNZD2,68842,70512,70012,71192,7085
Dinarul sârbescRSD0,04120,04120,04120,04120,0412
Hryvna ucraineanăUAH0,16670,16640,16500,16600,1652
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,20311,20391,20231,20941,2089
Kuna croatăHRK0,63930,63910,63910,63850,6383
Bahtul thailandez THB0,13850,13890,13870,13930,1390
Gramul de aurXAU246,6258248,7938246,1668247,7333247,0285
DSTXDR6,03236,03616,02976,05066,0468
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile