Cursul de schimb

Leu (RON)


12 feb.202013 feb.202014 feb.202017 feb.202018 feb.2020
Dolarul australianAUD2,94352,94592,95552,95962,9491
Leva bulgăreascăBGN2,43702,43612,43862,44142,4440
Dolarul canadianCAD3,28963,30323,32263,32773,3289
Francul elveţianCHF4,47974,48124,48404,48444,4986
Coroana cehăCZK0,19130,19150,19240,19250,1922
Coroana danezăDKK0,63790,63760,63830,63920,6399
Lira egipteanăEGP0,27830,27930,28030,28190,2823
EuroEUR4,76624,76464,76944,77484,7800
Lira sterlinăGBP5,66805,68535,72975,73695,7511
100 Forinţi maghiariHUF1,40691,40561,42391,42711,4288
100 Yeni japoneziJPY3,97083,99214,00714,00604,0224
Leul moldovenescMDL0,24780,24710,24800,24910,2499
Coroana norvegianăNOK0,47370,47290,47500,47560,4739
Zlotul polonezPLN1,11901,11851,12411,12211,1178
Rubla ruseascăRUB0,06910,06880,06930,06950,0692
Coroana suedezăSEK0,45370,45450,45380,45300,4529
Lira turceascăTRY0,72220,72270,72840,73050,7276
Dolarul americanUSD4,36614,37904,40004,40264,4131
Randul sud-african ZAR0,29480,29430,29600,29520,2928
Realul brazilianBRL1,00791,00531,01141,02431,0197
Renminbi-ul chinezescCNY0,62630,62710,63010,63060,6302
Rupia indianăINR0,06120,06140,06160,06170,0617
100 Woni sud-coreeniKRW0,37000,36990,37200,37200,3706
Peso-ul mexicanMXN0,23410,23460,23670,23700,2369
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82502,82612,82972,83392,8222
Dinarul sârbescRSD0,04050,04050,04060,04060,0407
Hryvna ucraineanăUAH0,17810,17890,18000,18010,1805
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,18861,19221,19791,19861,2014
Kuna croatăHRK0,63900,63930,64010,64110,6423
Bahtul thailandez THB0,14010,14060,14120,14120,1413
Gramul de aurXAU219,9792221,6110222,8755223,7158225,2035
DSTXDR5,98355,99516,01776,02246,0333
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile