Cursul de schimb

Leu (RON)


17 apr.201918 apr.201919 apr.201922 apr.201923 apr.2019
Dolarul australianAUD3,03103,02963,02773,01883,0067
Leva bulgăreascăBGN2,43482,43482,43412,43302,4328
Dolarul canadianCAD3,16103,16543,16613,16593,1617
Francul elveţianCHF4,17614,18504,17614,16894,1488
Coroana cehăCZK0,18550,18540,18530,18520,1850
Coroana danezăDKK0,63790,63780,63760,63730,6373
Lira egipteanăEGP0,24390,24640,24610,24640,2459
EuroEUR4,76224,76194,76074,75844,7581
Lira sterlinăGBP5,49155,50705,50535,49565,4956
100 Forinţi maghiariHUF1,49121,48681,48791,48571,4831
100 Yeni japoneziJPY3,76033,78173,78343,77973,7787
Leul moldovenescMDL0,23630,23550,23620,23630,2365
Coroana norvegianăNOK0,49680,49580,49790,49770,4962
Zlotul polonezPLN1,11421,11251,11251,11181,1098
Rubla ruseascăRUB0,06580,06610,06620,06630,0663
Coroana suedezăSEK0,45640,45420,45520,45470,4531
Lira turceascăTRY0,73280,72760,73130,72560,7242
Dolarul americanUSD4,21144,23224,23274,23064,2268
Randul sud-african ZAR0,30150,30030,30090,29980,2976
Realul brazilianBRL1,07841,07461,07781,07721,0741
Renminbi-ul chinezescCNY0,62950,63100,63130,63030,6291
Rupia indianăINR0,06070,06080,06100,06070,0606
100 Woni sud-coreeniKRW0,37190,37190,37230,37090,3700
Peso-ul mexicanMXN0,22360,22410,22540,22500,2238
Dolarul neo-zeelandezNZD2,83762,83452,83132,82532,8160
Dinarul sârbescRSD0,04040,04030,04030,04030,0403
Hryvna ucraineanăUAH0,15760,15780,15800,15840,1582
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14651,15221,15231,15181,1507
Kuna croatăHRK0,64050,64040,64070,64040,6409
Bahtul thailandez THB0,13260,13300,13300,13270,1323
Gramul de aurXAU172,6517173,5480173,5601173,9589173,0752
DSTXDR5,85475,87215,87215,86795,8643
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile