Cursul de schimb

Leu (RON)


15 feb.201716 feb.201717 feb.201720 feb.201721 feb.2017
Dolarul australianAUD3,27993,27383,25423,26823,2824
Leva bulgăreascăBGN2,30452,31232,31072,31332,3089
Dolarul canadianCAD3,26803,26053,24523,25153,2587
Francul elveţianCHF4,23544,24764,24864,24934,2443
Coroana cehăCZK0,16680,16730,16720,16750,1671
Coroana danezăDKK0,60610,60830,60800,60870,6075
Lira egipteanăEGP0,25950,26210,25690,26920,2702
EuroEUR4,50714,52264,51944,52444,5157
Lira sterlinăGBP5,31255,32575,26805,30915,3232
100 Forinţi maghiariHUF1,46161,46901,46801,46811,4683
100 Yeni japoneziJPY3,73183,74533,76153,76373,7702
Leul moldovenescMDL0,21180,21380,21190,21210,2126
Coroana norvegianăNOK0,50860,51110,50960,51060,5113
Zlotul polonezPLN1,04781,04821,04391,04671,0461
Rubla ruseascăRUB0,07460,07430,07300,07340,0741
Coroana suedezăSEK0,47610,47770,47780,47780,4769
Lira turceascăTRY1,16821,15741,15471,17201,1824
Dolarul americanUSD4,27364,25444,24424,25914,2854
Randul sud-african ZAR0,32790,32740,32410,32480,3259
Realul brazilianBRL1,38531,39141,37391,37181,3882
Renminbi-ul chinezescCNY0,62200,62010,61800,61920,6225
Rupia indianăINR0,06390,06340,06330,06360,0640
100 Woni sud-coreeniKRW0,37460,37290,36900,37130,3736
Peso-ul mexicanMXN0,21020,20920,20740,20760,2100
Dolarul neo-zeelandezNZD3,06493,07363,05273,06023,0591
Dinarul sârbescRSD0,03640,03650,03640,03650,0365
Hryvna ucraineanăUAH0,15850,15740,15700,15770,1585
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16351,15831,15551,15961,1668
Kuna croatăHRK0,60410,60730,60680,60730,6060
Gramul de aurXAU168,4249169,2419169,4280169,2300169,3430
DSTXDR5,76595,76145,74915,76485,7821
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile