Cursul de schimb

Leu (RON)


22 mai.201723 mai.201724 mai.201725 mai.201726 mai.2017
Dolarul australianAUD3,03933,03803,04243,02653,0252
Leva bulgăreascăBGN2,33152,33062,32702,32612,3301
Dolarul canadianCAD3,01593,00393,01413,01753,0185
Francul elveţianCHF4,18754,17294,16684,16804,1860
Coroana cehăCZK0,17200,17200,17200,17220,1724
Coroana danezăDKK0,61250,61230,61160,61140,6124
Lira egipteanăEGP0,22580,22410,22560,22410,2246
EuroEUR4,56004,55834,55124,54964,5573
Lira sterlinăGBP5,29495,26155,28755,25155,2287
100 Forinţi maghiariHUF1,47721,47701,47371,47691,4839
100 Yeni japoneziJPY3,66343,64333,63923,62163,6627
Leul moldovenescMDL0,22200,22130,22090,22220,2225
Coroana norvegianăNOK0,48680,48620,48530,48590,4846
Zlotul polonezPLN1,08751,08571,08421,08861,0909
Rubla ruseascăRUB0,07190,07160,07220,07200,0718
Coroana suedezăSEK0,46700,46740,46810,46770,4685
Lira turceascăTRY1,14401,13421,14041,13531,1372
Dolarul americanUSD4,07744,04894,07144,05334,0641
Randul sud-african ZAR0,30910,30570,31250,31450,3145
Realul brazilianBRL1,25331,23931,24501,23741,2410
Renminbi-ul chinezescCNY0,59160,58770,59090,59000,5922
Rupia indianăINR0,06310,06250,06280,06280,0630
100 Woni sud-coreeniKRW0,36500,36030,36200,36220,3633
Peso-ul mexicanMXN0,21850,21710,21890,22010,2196
Dolarul neo-zeelandezNZD2,83592,84922,85982,84722,8642
Dinarul sârbescRSD0,03710,03710,03700,03710,0371
Hryvna ucraineanăUAH0,15470,15390,15500,15430,1540
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,11011,10241,10841,10351,1065
Kuna croatăHRK0,61300,61320,61280,61270,6138
Gramul de aurXAU164,7405164,1881163,8139163,8506165,4591
DSTXDR5,63145,60515,62045,60315,6176
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile