Cursul de schimb

Leu (RON)


23 aug.201624 aug.201625 aug.201626 aug.201629 aug.2016
Dolarul australianAUD3,00693,01543,00833,01323,0138
Leva bulgăreascăBGN2,27962,28072,27772,27882,2814
Dolarul canadianCAD3,04743,06183,05603,06033,0665
Francul elveţianCHF4,09174,10304,09104,08494,0808
Coroana cehăCZK0,16500,16500,16490,16490,1651
Coroana danezăDKK0,59900,59930,59850,59850,5993
Lira egipteanăEGP0,44310,44530,44430,44440,4544
EuroEUR4,45854,46064,45494,45684,4621
Lira sterlinăGBP5,18555,22785,21655,20935,2286
100 Forinţi maghiariHUF1,43531,43891,43731,44081,4432
100 Yeni japoneziJPY3,92823,94533,92933,92913,9050
Leul moldovenescMDL0,19970,19910,19980,19960,1999
Coroana norvegianăNOK0,47850,48280,48140,48050,4804
Zlotul polonezPLN1,03421,03671,03361,03031,0288
Rubla ruseascăRUB0,06080,06100,06080,06090,0613
Coroana suedezăSEK0,47130,47250,46940,46970,4703
Lira turceascăTRY1,33791,33841,34151,34361,3489
Dolarul americanUSD3,93513,95413,94503,94583,9894
Randul sud-african ZAR0,29080,28190,28110,27930,2755
Realul brazilianBRL1,22961,22111,22271,22051,2226
Renminbi-ul chinezescCNY0,59230,59440,59280,59160,5972
Rupia indianăINR0,05870,05890,05890,05890,0594
100 Woni sud-coreeniKRW0,35210,35230,35360,35390,3554
Peso-ul mexicanMXN0,21560,21380,21380,21460,2144
Dolarul neo-zeelandezNZD2,88212,89402,88672,88842,8878
Dinarul sârbescRSD0,03610,03620,03610,03610,0362
Hryvna ucraineanăUAH0,15550,15550,15510,15510,1567
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,07131,07651,07401,07431,0861
Kuna croatăHRK0,59550,59580,59470,59500,5959
Gramul de aurXAU169,4793170,0187168,1099168,2311168,9297
DSTXDR5,53415,55425,54255,54325,5731
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile