Cursul de schimb

Leu (RON)


14 ian.201915 ian.201916 ian.201917 ian.201918 ian.2019
Dolarul australianAUD2,93392,95032,94742,94792,9602
Leva bulgăreascăBGN2,39132,39402,39442,39752,4018
Dolarul canadianCAD3,07293,08983,09463,09763,1066
Francul elveţianCHF4,15244,15534,15554,14534,1441
Coroana cehăCZK0,18290,18330,18320,18350,1837
Coroana danezăDKK0,62660,62730,62730,62810,6293
Lira egipteanăEGP0,22760,22850,22910,22960,2302
EuroEUR4,67714,68224,68304,68904,6975
Lira sterlinăGBP5,23995,26185,28085,29625,3305
100 Forinţi maghiariHUF1,45581,45461,45261,45911,4745
100 Yeni japoneziJPY3,77293,77553,77513,78083,7645
Leul moldovenescMDL0,23700,23830,23900,24000,2402
Coroana norvegianăNOK0,47730,47950,48130,48040,4829
Zlotul polonezPLN1,08941,09121,09241,09411,0943
Rubla ruseascăRUB0,06070,06100,06150,06180,0620
Coroana suedezăSEK0,45620,45760,45830,45600,4579
Lira turceascăTRY0,73910,75290,75880,76590,7696
Dolarul americanUSD4,08024,09734,10634,11264,1192
Randul sud-african ZAR0,29310,29700,29970,30010,2981
Realul brazilianBRL1,09941,10771,10471,10061,0983
Renminbi-ul chinezescCNY0,60300,60620,60740,60760,6079
Rupia indianăINR0,05770,05760,05770,05790,0579
100 Woni sud-coreeniKRW0,36330,36520,36590,36610,3669
Peso-ul mexicanMXN0,21270,21570,21580,21750,2160
Dolarul neo-zeelandezNZD2,77942,79742,78112,77082,7866
Dinarul sârbescRSD0,03950,03950,03960,03960,0397
Hryvna ucraineanăUAH0,14570,14530,14660,14680,1472
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,11081,11551,11801,11961,1214
Kuna croatăHRK0,62930,63050,63060,63130,6320
Bahtul thailandez THB0,12770,12840,12950,12960,1298
Gramul de aurXAU169,8717169,8613170,2727171,1534170,2283
DSTXDR5,69835,71575,72405,73225,7408
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile