Cursul de schimb

Leu (RON)


23 sep.201626 sep.201627 sep.201628 sep.201629 sep.2016
Dolarul australianAUD3,02563,01553,02923,04053,0409
Leva bulgăreascăBGN2,27372,27552,27502,27492,2760
Dolarul canadianCAD3,03973,00062,99292,99833,0286
Francul elveţianCHF4,08754,08654,08494,08234,0874
Coroana cehăCZK0,16450,16470,16470,16480,1647
Coroana danezăDKK0,59650,59700,59730,59700,5973
Lira egipteanăEGP0,44650,44580,44560,44660,4469
EuroEUR4,44704,45044,44954,44934,4514
Lira sterlinăGBP5,15925,12135,12055,15085,1575
100 Forinţi maghiariHUF1,45441,45121,45041,44611,4454
100 Yeni japoneziJPY3,92953,93793,94043,93763,9152
Leul moldovenescMDL0,19990,20020,19990,20000,2008
Coroana norvegianăNOK0,48840,48680,48810,48900,4921
Zlotul polonezPLN1,03701,03361,03551,03661,0352
Rubla ruseascăRUB0,06230,06190,06210,06200,0628
Coroana suedezăSEK0,46450,46360,46270,46210,4631
Lira turceascăTRY1,34431,32511,33041,33111,3230
Dolarul americanUSD3,96523,95893,95673,96603,9688
Randul sud-african ZAR0,29150,28830,29130,29290,2887
Realul brazilianBRL1,23191,22021,22011,22601,2343
Renminbi-ul chinezescCNY0,59450,59360,59330,59440,5951
Rupia indianăINR0,05950,05940,05950,05970,0593
100 Woni sud-coreeniKRW0,35980,35730,36050,36090,3604
Peso-ul mexicanMXN0,20160,19960,20170,20380,2044
Dolarul neo-zeelandezNZD2,87772,86582,88962,87562,8856
Dinarul sârbescRSD0,03610,03620,03610,03610,0361
Hryvna ucraineanăUAH0,15280,15260,15340,15400,1531
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,07951,07791,07731,07981,0805
Kuna croatăHRK0,59300,59310,59310,59210,5923
Gramul de aurXAU170,4147170,0921169,9783168,9522168,6584
DSTXDR5,54635,54045,53855,54785,5484
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile