Cursul de schimb

Leu (RON)


24 iul.201725 iul.201726 iul.201727 iul.201728 iul.2017
Dolarul australianAUD3,11593,10403,10283,12103,0951
Leva bulgăreascăBGN2,33432,33242,33302,33432,3293
Dolarul canadianCAD3,12473,12683,13813,13043,1020
Francul elveţianCHF4,14554,13014,10084,06434,0070
Coroana cehăCZK0,17530,17530,17530,17520,1747
Coroana danezăDKK0,61400,61340,61360,61400,6127
Lira egipteanăEGP0,21930,21850,21880,21720,2176
EuroEUR4,56564,56174,56284,56564,5558
Lira sterlinăGBP5,10645,09635,11015,11585,0926
100 Forinţi maghiariHUF1,49641,49271,49021,49441,4917
100 Yeni japoneziJPY3,53843,51243,50863,49793,4977
Leul moldovenescMDL0,21640,21600,21600,21630,2147
Coroana norvegianăNOK0,48760,48980,49090,49210,4891
Zlotul polonezPLN1,07611,07181,07091,07191,0703
Rubla ruseascăRUB0,06540,06530,06550,06560,0654
Coroana suedezăSEK0,47590,47740,47680,47600,4783
Lira turceascăTRY1,10061,09791,10151,10311,1006
Dolarul americanUSD3,91663,91363,92483,89363,8912
Randul sud-african ZAR0,30160,30040,30080,30170,2984
Realul brazilianBRL1,24671,24401,23701,24041,2337
Renminbi-ul chinezescCNY0,58020,57970,58110,57790,5772
Rupia indianăINR0,06080,06080,06100,06070,0607
100 Woni sud-coreeniKRW0,35140,35040,35060,34930,3469
Peso-ul mexicanMXN0,22070,22010,22110,22150,2196
Dolarul neo-zeelandezNZD2,91482,90682,91402,93092,9069
Dinarul sârbescRSD0,03790,03780,03780,03790,0379
Hryvna ucraineanăUAH0,15100,15170,15220,15090,1508
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,06631,06551,06851,06011,0594
Kuna croatăHRK0,61600,61560,61560,61580,6145
Bahtul thailandez THB0,11720,11700,11720,11680,1167
Gramul de aurXAU158,2082157,5803157,2684158,0519157,5815
DSTXDR5,49745,48955,49865,47755,4697
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile