Cursul de schimb

Leu (RON)


17 nov.201720 nov.201721 nov.201722 nov.201723 nov.2017
Dolarul australianAUD2,96652,98083,00422,99082,9984
Leva bulgăreascăBGN2,37242,37602,38022,37742,3799
Dolarul canadianCAD3,08373,08513,09953,09893,0997
Francul elveţianCHF3,96623,98333,99603,99874,0083
Coroana cehăCZK0,18150,18170,18220,18240,1826
Coroana danezăDKK0,62350,62450,62550,62480,6254
Lira egipteanăEGP0,22290,22320,22490,22350,2219
EuroEUR4,64004,64694,65514,64974,6546
Lira sterlinăGBP5,20765,22595,24615,24155,2287
100 Forinţi maghiariHUF1,48781,48711,48771,48381,4860
100 Yeni japoneziJPY3,49283,51563,52493,53043,5330
Leul moldovenescMDL0,22360,22360,22510,22670,2269
Coroana norvegianăNOK0,48040,47730,48020,48230,4832
Zlotul polonezPLN1,09421,09771,09991,10311,1044
Rubla ruseascăRUB0,06600,06650,06670,06720,0673
Coroana suedezăSEK0,46780,46710,46690,47040,4728
Lira turceascăTRY1,01121,01211,00170,99861,0049
Dolarul americanUSD3,93223,94143,96503,95653,9306
Randul sud-african ZAR0,27760,28090,28130,28410,2833
Realul brazilianBRL1,20101,21001,21661,21411,2191
Renminbi-ul chinezescCNY0,59270,59430,59770,59800,5968
Rupia indianăINR0,06050,06050,06110,06090,0608
100 Woni sud-coreeniKRW0,35850,35940,36430,36340,3625
Peso-ul mexicanMXN0,20630,20780,20910,21020,2111
Dolarul neo-zeelandezNZD2,66822,69282,70522,70032,7104
Dinarul sârbescRSD0,03920,03920,03920,03910,0390
Hryvna ucraineanăUAH0,14900,14870,14980,14940,1463
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,07061,07311,07951,07721,0701
Kuna croatăHRK0,61320,61430,61530,61360,6143
Bahtul thailandez THB0,11970,12030,12100,12080,1203
Gramul de aurXAU162,2804163,6579163,2575163,3431163,2736
DSTXDR5,55125,56515,58835,58195,5667
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile