Cursul de schimb

Leu (RON)


24 mar.201727 mar.201728 mar.201729 mar.201730 mar.2017
Dolarul australianAUD3,20893,19423,18873,23423,2437
Leva bulgăreascăBGN2,32902,32642,32712,33022,3236
Dolarul canadianCAD3,15363,13943,12893,16053,1729
Francul elveţianCHF4,25304,25294,25364,24964,2487
Coroana cehăCZK0,16860,16840,16840,16870,1682
Coroana danezăDKK0,61250,61150,61180,61250,6109
Lira egipteanăEGP0,23260,22930,23070,23240,2327
EuroEUR4,55524,55004,55144,55754,5446
Lira sterlinăGBP5,26435,26865,26635,24735,2621
100 Forinţi maghiariHUF1,47191,46671,47181,46871,4671
100 Yeni japoneziJPY3,79603,79483,78683,80603,8054
Leul moldovenescMDL0,21620,21520,21450,21510,2163
Coroana norvegianăNOK0,49680,49640,49290,49500,4963
Zlotul polonezPLN1,06661,06691,07151,07601,0753
Rubla ruseascăRUB0,07360,07360,07340,07410,0751
Coroana suedezăSEK0,47810,47690,47740,47630,4758
Lira turceascăTRY1,16501,16441,15931,16041,1602
Dolarul americanUSD4,21494,18704,19124,22324,2325
Randul sud-african ZAR0,33780,33340,32570,32290,3269
Realul brazilianBRL1,34431,34721,34051,34501,3550
Renminbi-ul chinezescCNY0,61210,60910,60880,61290,6142
Rupia indianăINR0,06440,06440,06450,06510,0652
100 Woni sud-coreeniKRW0,37650,37720,37650,37910,3788
Peso-ul mexicanMXN0,22270,22240,22190,22270,2264
Dolarul neo-zeelandezNZD2,95612,95332,94222,96572,9705
Dinarul sârbescRSD0,03670,03670,03670,03680,0367
Hryvna ucraineanăUAH0,15570,15550,15450,15570,1561
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,14761,14001,14101,14981,1523
Kuna croatăHRK0,61400,61190,61240,61250,6091
Gramul de aurXAU168,5557169,3164168,8541170,1325170,0900
DSTXDR5,74365,72255,72415,74995,7529
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile