Cursul de schimb

Leu (RON)


22 iun.201623 iun.201624 iun.201627 iun.201628 iun.2016
Dolarul australianAUD3,00973,01043,01983,04163,0192
Leva bulgăreascăBGN2,31722,31002,31962,30862,3124
Dolarul canadianCAD3,14253,11853,13963,14823,1401
Francul elveţianCHF4,18534,16554,17914,19904,1674
Coroana cehăCZK0,16740,16700,16730,16640,1668
Coroana danezăDKK0,60930,60730,61000,60710,6080
Lira egipteanăEGP0,45210,44710,45910,46090,4594
EuroEUR4,53204,51794,53664,51524,5225
Lira sterlinăGBP5,89185,88845,66865,42955,4396
100 Forinţi maghiariHUF1,44081,43771,42991,42101,4254
100 Yeni japoneziJPY3,84173,78653,95524,02393,9841
Leul moldovenescMDL0,20260,20260,20140,20520,2071
Coroana norvegianăNOK0,48430,48480,48160,48160,4822
Zlotul polonezPLN1,03261,03461,01801,01551,0218
Rubla ruseascăRUB0,06280,06190,06230,06300,0629
Coroana suedezăSEK0,48580,48580,47980,48130,4794
Lira turceascăTRY1,38151,37871,39061,39191,3978
Dolarul americanUSD4,01473,96994,07664,09244,0791
Randul sud-african ZAR0,27310,27530,27010,26980,2682
Realul brazilianBRL1,17551,17641,22081,21531,2025
Renminbi-ul chinezescCNY0,61010,60380,61610,61580,6134
Rupia indianăINR0,05950,05900,06000,06020,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,34820,34620,34760,34600,3480
Peso-ul mexicanMXN0,21480,21750,21500,21630,2149
Dolarul neo-zeelandezNZD2,87282,87132,88542,89582,8845
Dinarul sârbescRSD0,03660,03650,03660,03650,0366
Hryvna ucraineanăUAH0,16140,15930,16360,16300,1632
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,09301,08081,10991,11421,1107
Kuna croatăHRK0,60280,60050,60280,60060,6020
Gramul de aurXAU163,3712161,6864172,6048174,4820171,8554
DSTXDR5,68565,64295,71735,70065,6912
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile