Cursul de schimb

Leu (RON)


2 dec.20165 dec.20166 dec.20167 dec.20168 dec.2016
Dolarul australianAUD3,14653,13913,10783,12863,1256
Leva bulgăreascăBGN2,30722,30222,30132,30112,3018
Dolarul canadianCAD3,18673,17453,15153,16243,1558
Francul elveţianCHF4,18874,17054,14924,15484,1514
Coroana cehăCZK0,16680,16650,16640,16650,1665
Coroana danezăDKK0,60650,60530,60500,60520,6052
Lira egipteanăEGP0,23780,23570,23240,23390,2299
EuroEUR4,51254,50274,50084,50074,5020
Lira sterlinăGBP5,34755,37865,33025,28345,2983
100 Forinţi maghiariHUF1,43561,43641,43081,43811,4334
100 Yeni japoneziJPY3,72243,70173,66413,68143,6787
Leul moldovenescMDL0,20960,20880,20800,20740,2081
Coroana norvegianăNOK0,50260,50160,50010,49990,4989
Zlotul polonezPLN1,00451,00300,99921,01441,0121
Rubla ruseascăRUB0,06600,06640,06550,06590,0659
Coroana suedezăSEK0,45990,46000,45810,46070,4613
Lira turceascăTRY1,20031,19801,18871,22351,2413
Dolarul americanUSD4,23934,23034,17824,19804,1722
Randul sud-african ZAR0,30000,30530,30650,31010,3067
Realul brazilianBRL1,18541,21721,22111,23181,2333
Renminbi-ul chinezescCNY0,61540,61430,60730,60990,6067
Rupia indianăINR0,06210,06200,06150,06200,0620
100 Woni sud-coreeniKRW0,36140,36050,35700,36210,3596
Peso-ul mexicanMXN0,20340,20490,20360,20660,2053
Dolarul neo-zeelandezNZD3,00562,99602,97822,99543,0061
Dinarul sârbescRSD0,03660,03650,03650,03650,0365
Hryvna ucraineanăUAH0,16300,16220,16020,16130,1618
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15411,15171,13751,14291,1359
Kuna croatăHRK0,59790,59740,59700,59700,5972
Gramul de aurXAU159,7210158,3796157,3266158,1688157,7014
DSTXDR5,74325,73325,68655,69875,6817
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile