Cursul de schimb

Leu (RON)


24 mai.201625 mai.201626 mai.201627 mai.201630 mai.2016
Dolarul australianAUD2,88922,91102,90562,91262,9027
Leva bulgăreascăBGN2,30672,30392,30392,30462,3028
Dolarul canadianCAD3,06573,08143,10743,09403,0960
Francul elveţianCHF4,06784,07834,06694,06974,0743
Coroana cehăCZK0,16690,16670,16670,16670,1666
Coroana danezăDKK0,60670,60590,60590,60610,6056
Lira egipteanăEGP0,45430,45510,45370,45400,4555
EuroEUR4,51144,50614,50594,50744,5039
Lira sterlinăGBP5,88195,91085,92575,91335,9021
100 Forinţi maghiariHUF1,42751,43131,43711,43471,4335
100 Yeni japoneziJPY3,67843,66903,66383,67593,6405
Leul moldovenescMDL0,20220,20190,20220,20100,2009
Coroana norvegianăNOK0,48190,48530,48610,48600,4839
Zlotul polonezPLN1,01651,01921,02411,02411,0249
Rubla ruseascăRUB0,06030,06140,06180,06110,0612
Coroana suedezăSEK0,48370,48650,48560,48630,4859
Lira turceascăTRY1,35501,37081,37081,36981,3674
Dolarul americanUSD4,03404,04174,02914,03184,0452
Randul sud-african ZAR0,25720,25760,25860,25930,2562
Realul brazilianBRL1,13051,13251,12481,12571,1201
Renminbi-ul chinezescCNY0,61540,61590,61420,61460,6145
Rupia indianăINR0,05960,06000,06000,06020,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,33850,34170,34110,34210,3395
Peso-ul mexicanMXN0,21850,21920,21860,21820,2186
Dolarul neo-zeelandezNZD2,71322,73062,71192,71922,7069
Dinarul sârbescRSD0,03670,03670,03660,03650,0366
Hryvna ucraineanăUAH0,16050,16100,16040,16050,1610
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,09831,10041,09701,09771,1013
Kuna croatăHRK0,60190,60120,60120,60180,6019
Gramul de aurXAU161,1405158,6940158,9796158,0543156,7753
DSTXDR5,66865,67365,66635,66885,6706
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile