Cursul de schimb

Leu (RON)


8 aug.20189 aug.201810 aug.201813 aug.201814 aug.2018
Dolarul australianAUD2,96892,97142,96782,97722,9670
Leva bulgăreascăBGN2,37382,37382,38102,38302,3821
Dolarul canadianCAD3,06173,07553,09963,11403,1200
Francul elveţianCHF4,02184,02914,08114,11524,1212
Coroana cehăCZK0,18140,18140,18190,18140,1813
Coroana danezăDKK0,62290,62270,62470,62530,6250
Lira egipteanăEGP0,22380,22420,22730,22860,2280
EuroEUR4,64264,64274,65674,66074,6590
Lira sterlinăGBP5,16565,16315,19055,22005,2228
100 Forinţi maghiariHUF1,45291,45071,44231,43701,4409
100 Yeni japoneziJPY3,60883,60303,66013,70933,6817
Leul moldovenescMDL0,24250,24320,24370,24650,2479
Coroana norvegianăNOK0,48780,48660,48790,48850,4889
Zlotul polonezPLN1,08961,08771,08461,08061,0835
Rubla ruseascăRUB0,06240,06080,06080,06020,0612
Coroana suedezăSEK0,44800,44680,44770,44700,4493
Lira turceascăTRY0,75630,74110,68510,59450,6241
Dolarul americanUSD4,00244,00394,05944,09374,0854
Randul sud-african ZAR0,29930,29660,29320,28330,2905
Realul brazilianBRL1,06671,06161,06791,06101,0519
Renminbi-ul chinezescCNY0,58550,58710,59230,59500,5934
Rupia indianăINR0,05830,05830,05900,05860,0585
100 Woni sud-coreeniKRW0,35750,35810,35990,36060,3621
Peso-ul mexicanMXN0,21700,21630,21510,21280,2159
Dolarul neo-zeelandezNZD2,69932,66372,67602,69292,6952
Dinarul sârbescRSD0,03930,03930,03950,03950,0395
Hryvna ucraineanăUAH0,14850,14850,14980,14960,1489
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,08971,09001,10521,11451,1122
Kuna croatăHRK0,62460,62410,62660,62750,6273
Bahtul thailandez THB0,12050,12070,12210,12260,1229
Gramul de aurXAU155,9903156,3168158,0421158,3943156,9480
DSTXDR5,59595,59755,64975,68255,6723
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile