Cursul de schimb

Leu (RON)


18 sep.201719 sep.201720 sep.201721 sep.201722 sep.2017
Dolarul australianAUD3,08323,06903,08333,06923,0533
Leva bulgăreascăBGN2,35112,35152,35142,35132,3494
Dolarul canadianCAD3,15593,12723,12583,12593,1220
Francul elveţianCHF4,01133,98233,98853,96853,9559
Coroana cehăCZK0,17630,17610,17610,17620,1764
Coroana danezăDKK0,61790,61800,61810,61810,6175
Lira egipteanăEGP0,21770,21700,21690,21880,2170
EuroEUR4,59824,59904,59894,59874,5950
Lira sterlinăGBP5,21285,18145,18715,20955,1944
100 Forinţi maghiariHUF1,48561,48581,49141,48301,4834
100 Yeni japoneziJPY3,45903,43713,43983,43293,4225
Leul moldovenescMDL0,21790,21810,21730,21720,2188
Coroana norvegianăNOK0,49160,49140,49170,49380,4927
Zlotul polonezPLN1,07251,07101,07521,07291,0753
Rubla ruseascăRUB0,06680,06600,06610,06650,0666
Coroana suedezăSEK0,48330,48280,48210,48270,4821
Lira turceascăTRY1,11101,09681,10081,09871,0983
Dolarul americanUSD3,84923,83733,82753,85933,8316
Randul sud-african ZAR0,29110,28830,28870,28930,2906
Realul brazilianBRL1,23811,22351,22111,23211,2211
Renminbi-ul chinezescCNY0,58610,58290,58220,58550,5813
Rupia indianăINR0,06000,05970,05950,05960,0592
100 Woni sud-coreeniKRW0,34170,33950,33980,34050,3384
Peso-ul mexicanMXN0,21760,21600,21580,21660,2153
Dolarul neo-zeelandezNZD2,81182,79892,82032,82482,8065
Dinarul sârbescRSD0,03860,03870,03870,03860,0385
Hryvna ucraineanăUAH0,14700,14660,14620,14710,1462
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,04801,04471,04211,05071,0432
Kuna croatăHRK0,61460,61560,61460,61460,6139
Bahtul thailandez THB0,11640,11600,11570,11650,1158
Gramul de aurXAU162,7292161,4201161,8424160,9047159,7366
DSTXDR5,47635,46125,45555,47845,4540
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile