Cursul de schimb

Leu (RON)


18 mai.201821 mai.201822 mai.201823 mai.201824 mai.2018
Dolarul australianAUD2,95052,96062,97122,97572,9792
Leva bulgăreascăBGN2,36752,36362,36352,36692,3644
Dolarul canadianCAD3,06473,05963,06473,06503,0654
Francul elveţianCHF3,92983,93753,92743,98693,9779
Coroana cehăCZK0,18090,18030,17980,17980,1794
Coroana danezăDKK0,62170,62070,62060,62140,6208
Lira egipteanăEGP0,22070,21980,21820,22020,2201
EuroEUR4,63034,62284,62254,62924,6243
Lira sterlinăGBP5,29965,27665,26725,27485,2825
100 Forinţi maghiariHUF1,45781,44871,45831,45101,4513
100 Yeni japoneziJPY3,54283,53893,52433,60463,5928
Leul moldovenescMDL0,23620,23530,23540,23420,2352
Coroana norvegianăNOK0,48280,48550,48680,48640,4878
Zlotul polonezPLN1,07791,07451,08001,07441,0772
Rubla ruseascăRUB0,06310,06300,06380,06410,0642
Coroana suedezăSEK0,44910,44980,45250,45030,4512
Lira turceascăTRY0,87680,86360,85620,81260,8400
Dolarul americanUSD3,93083,93703,90993,95023,9431
Randul sud-african ZAR0,30970,30650,31230,31290,3166
Realul brazilianBRL1,06341,05311,06321,08301,0870
Renminbi-ul chinezescCNY0,61630,61630,61400,61850,6177
Rupia indianăINR0,05780,05780,05750,05780,0577
100 Woni sud-coreeniKRW0,36360,36310,36370,36480,3658
Peso-ul mexicanMXN0,19870,19710,19820,19850,2008
Dolarul neo-zeelandezNZD2,71202,71432,71942,72622,7262
Dinarul sârbescRSD0,03920,03920,03910,03920,0391
Hryvna ucraineanăUAH0,14990,15100,15010,15140,1509
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,07011,07181,06451,07541,0735
Kuna croatăHRK0,62720,62630,62590,62670,6255
Bahtul thailandez THB0,12210,12220,12200,12290,1231
Gramul de aurXAU162,5961162,6582162,7844164,5489164,3747
DSTXDR5,58455,58265,56195,60285,5953
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile